ČLENOVÉ 2013/14

Áda, Davídek, Cyril, Heduška, Kája, Martinka, Liduška, Pavlínka, Vítek, Anitka, Štěpánek, Julinka, Onďa, Kačenka, Honzík, Honzík a Honzík :)

11.oddíl Dobrokvítci

Jsme skautský oddíl předškoláčků ve věku od 4 - 6 let. Na schůzkách (konaných každé úterý od 16:00-17:15) se i ti nejmenší z nás učí nejen uzlovat, ošetřit zranění nebo poznávat stopy zvířat (velký důraz klademe právě na přírodu), ale učíme se zejména jak pomáhat ostatním a jak se k sobě chovat. Na schůzkách nás provází etapová hra s názvem Zachraňte pohádkový svět, kdy se pohádky řítí do temné říše královny Temnoty a královna Fantazie přišla na první schůzce děti poprosit o pomoc. Téměř na každé schůzce tak děti zachraňují formou různých úkolů alespoň jednu pohádku. Kromě každotýdenních schůzek jezdíme i na krátké půldenní až jednodenní výpravy, v roce 2012 jsme navštívili jihlavské ZOO a podzemí, město Znojmo, vypravili jsme se na zříceninu hradu Šimperk nebo Kosovou. Na všech výpravách se učíme novým věcem, nejen jak se chovat v přírodě a k přírodě, ale i k sobě navzájem. 

ČLENOVÉ 2012/13

Na schůzkách máme většinu kluků - chodí celkem 8 kluků (Viktorek, Matyáš, Matouš, Ondra, Kubík, Adámek, Zdenda a Jarda) a 2 holky (Klárka s Vandou).

 

 

 

Hlášky našich členů

„Škoda, že nemám žvejkačku. Takhle musím žvejkat jenom trávu.“ Matouš

Já omdlím, já snad omdlím.“ (před stezkou odvahy) - Matouš

"Kdybych si mohl vybrat zvířátko, kterým bych mohl být, tak bych byl čivava."opět Matouš :)